Często zadawane pytania dotyczące współpracy z Biurem Rachunkowym.

Czy posiadacie licencję uprawniającą do usługowego prowadzenia biura rachunkowego?

Tak. Nasze biuro rachunkowe posiada certyfikat wydany przez Ministerstwo Finansów nr 4434/97 na nazwisko Grażyna Maria Lorens oraz 45515/2010 na nazwisko Anna Maria Kanclerz.

Wasze Biuro posiada ubezpieczenie do odpowiedzialności cywilnej dla podmiotów uprawnionych do wykonywania działalności usługowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych?

Tak. Posiadamy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej wystawione przez PZU SA.

Czy dokumenty księgowe muszę do was dostarczać osobiście?

Nie. Dokumenty mogą być wysyłane elektronicznie, kurierem, pocztą a na życzenie możemy je odebrać osobiście z Waszego biura.

Czekam na dotację z programu  Unii Europejskiej. Czy posiadacie doświadczenie w księgowaniu dotacji Unijnych?

Tak. Posiadamy doświadczenie w księgowaniu dotacji nie tylko z programów Unijnych ale również z PEFRON czy Urzędów Pracy.

Wykonujemy dużo transakcji Wewnątrzwspólnotowych, dlatego musimy składać deklarację INTRASTAT. Czy w swojej ofercie posiadacie wykonanie takiej usługi?

Tak. Biuro rachunkowe Virdis Lux w Twoim imieniu przygotuje oraz wyśle deklaracje INTRASTAT do odpowiedniego organu.

Czy pomagacie w wypełnieniu wniosku o interpretacje indywidualną?

Nie. Jeżeli jest jakaś niejasność w przepisach podatkowych proponujemy udać się do Doradcy Podatkowego współpracującego z naszym Biurem.

Działalność mojej firmy polega na ciągłych wyjazdach, nie jestem w stanie osobiście dostarczać dokumentów czy jest możliwosć dostarczać ich w inny sposób?

Tak. Proponujemy Portal Klienta SALDEO, poprzez który może Pan wysyłać do nas swoje dokumenty oraz wystawiać faktury sprzedaży zgodne z obecnymi wymogami prawa podatkowego.

Prowadzę proste rozliczenie podatkowe na ryczałcie. Czy wypełnicie za mnie roczne rozliczenie PIT28?

Tak. W swojej ofercie posiadamy również sporządzenie rocznych deklaracji podatkowych takich jak PIT-28, PIT-37, PIT- 38.

Chciałbym rozwinąć swoją działalność gospodarczą czy mogę liczyć na dofinansowanie z funduszy unijnych?

TAK. Może Pan skozystać z kilku różnych programów w zależności od rodzaju inwestycji, a nasze Biuro po analizie Pana oczekiwań wybierze najlepsze potencjalne źródło dofinansowania.

Mieszkam na obszarze wiejskim. Czy mam szanse na dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej z Unii Europejskiej?

TAK. Może Pan wnioskować o dofinansowanie np. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a nasze Biuro pomoże Panu w wypełnieniu wszystkich niezbędnych dokumentów oraz pomoże w rozliczeniu dotacji.

Czy wasze Biuro przygotuje mi wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego?

TAK. Przygotowujemy kompletne wnioski  o dofinansowanie wraz z niezbędnymi załącznikami do wszystkich programów finansowanych z Unii Europejskiej.

Czy wasze Biuro pomoże mi w realizacji całego projektu Unijnego?
Tak. oferujemy kompleksową współprace na każdym etapie realizacji projektu. Od koncepcji inwestycji poprzez jej realizacje i az po końcowe rozliczenie.